Факт перебування на утриманні хворого батька не є достатньою підставою для зменшення розміру аліментів

Дата публікації: чт, 09/05/2019 - 14:35

Такого висновку дійшов КЦС ВС у справі №760/11934/16-ц https://u.to/BiZAFg

Позивач звернувся до суду з позовом про зменшення розміру аліментів на утримання дитини. Обґрунтував вимоги необхідністю догляду за хворим батьком пенсійного віку. Сплачувати аліменти в існуючому розмірі не може.

Суд першої інстанції вимоги задовольнив частково. Однак, після апеляційного перегляду рішення було скасовано, у позові відмовлено.

Остаточних висновків у справі дійшов КЦС ВС.

Мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 СК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути зменшено чи збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках згідно з Кодексом.

На думку КЦС ВС, суд апеляційної інстанції зробив правильний висновок щодо недоведення позивачем погіршення матеріального становища чи стану здоров’я порівняно з тим, які були на час ухвалення рішення про призначення аліментів.

Доводи скаржника про перебування на його утриманні батька, який є пенсіонером та потребує утримання та лікування, у зв`язку з чим матеріальне становище погіршилося, не є достатньою підставою для скасування законного судового рішення апеляційного суду.

Отже, суд касаційної інстанції залишив оскаржуване рішення без змін.

ZakonOnline

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)