Фермера, який застрелив рекетира на Київщині, будуть судити за навмисне вбивство

Дата публікації: ср, 06/16/2021 - 17:07

 

22 червня відбудеться судове засідання у резонансній справі, коли під час розбійного нападу на сім’ю фермера в смт. Ставище на Київщині, фермер застрелив рекетира Валентина Коломійця на прізвище "Чапа".

Білоцерківська місцева прокуратура кваліфікувала самооборону як навмисне вбивство, а сестра загиблого рецидивіста вимагає через суд з фермера Олександра Чуприни моральну компенсацію у розмірі 1 000 000 гривень.  

Про це пише Антикор.                                         
 

Нагадаємо резонансну історію.

09.04.2020 року в Ставищенському районі Кіївської області, раніше судимий за розбій, рекетирство та грабежі "Чапа", біля п’ятої ранку увірвався на територію фермерського господарства де знаходився фермер Олександр Чуприна і почав трощити припарковані машини, бити вікна та вимагати “данину”, а також погрожував підпалити ферму і спалити живцем фермера разом з дитиною. Олександр Чуприна разом з сином пробували дозвонитись в поліцію, але оператори не відповідали, тож фермер дістав зареєстровану мисливську рушницю і двічі вистрілив у напрямку нападника. Як виявилось пізніше, один із пострілів смертельно поранив останнього.

Незважаючи на обставини, що раніше неодноразово судимий рекетир "Чапа" тероризував увесь Ставищенський район, бив людей, обкладав підприємців та фермерів даниною, а тієї ночі вдерся озброєний і з запальною сумішшю до місцевого фермера з погрозами спалити живцем його разом з дітьми,  Білоцерківська місцева прокуратура вирішила кваліфікувати самооборону як навмисне вбивство.

Спачатку цю справу вів прокурор В.Ю. Чугуєв, але після резонансу в ЗМІ та наявності інформації про “зацікавленість” у справі його відсторонили, а пізніше прокурор В.Ю. Чугуєв не пройшов переатестацію і був звільнений з органів. Наразі дану справу в суді продовжила прокурор Білоцерківської місцевої прокуратури Клименко Альона Юріївна, яка також бачить у рецидивісті Чапі “невинну жертву” і, знов таки вимагає для фермера покарання як за навмисне вбивство -  від 7 до 15 років за гратами. 

Цікавим також є той факт, що родичі загиблого рекетира вимагають через суд гроші з фермера у розмірі 1 000 000 гривень як моральну компенсацію. Звісно, смерть сина для матері гірка звістка, але є певні обставини: "Чапа" регулярно бив свою матір Ніну Коломієць, чому є відповідні докази. Так, за добу до інциденту з фермером, "Чапа" так побив матір та батька, що Ніна Коломієць написала заяву до поліції про побиття та попросила затримати її сина, характеризувавши його як вкрай “агресивного” та “неконтрольованого”.

Однак, на захист фермера та його родини стала місцева громада. Люди готові звертатись до Президента та перекривати траси.

Варто зазначити, що проблема з нападами на фермерів, вимаганням та рейдерством є у кожному регіоні України і ситуація з фермером із Київської області буде показовою для інших областей. 
 

відео / фото