Фінмоніторинг по-новому: НБУ радить попереджати банки про купівлю нерухомості чи автомобіля

Дата публікації: пт, 05/15/2020 - 11:22

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для порталу “Мінфін” щодо нової редакції закону про фінмоніторинг зауважила, що банки повинні перевіряти “тільки ті операції, які вибиваються зі звичайного ритму, незалежно від суми”:

“Суть в тому, щоб знати свого клієнта. Поясню, чому фінмоніторинг – це не математика, а аналітика.

Якщо у людини свій бізнес або вона топ-менеджер, у неї є певний рівень доходів, депозити, то навіть при операціях на великі суми банк може не запитувати додаткові документи. Навіщо? Адже походження коштів зрозуміле. Але якщо людина отримує допомогу з безробіття на банківську карту, а потім поповнює її готівкою навіть не 400, а 150 тис. грн, то банк повинен поцікавитися джерелом цих грошей.

Тому не за всіма операціями понад 400 тис. грн потрібно вимагати довідку про доходи, як і не за всіма операціями, нижче цієї суми не потрібно вимагати.

Накопичена НБУ статистика показує, що 95% всіх клієнтів у всіх банках потрапляють до низькоризикової групи, яка не вимагає ніяких додаткових вивчень і підтверджень.

Припустимо, ви плануєте велику покупку, і ваші родичі позичають вам гроші, які зараховують на ваш рахунок. Це разова подія, яка не відбувається кожного дня. В таких випадках просто потрібно попередити банк про те, що ви збираєтеся купити, наприклад, машину або нерухомість, і тому будуть проведені певні операції.

Просто так банк нікого до списку сумнівних клієнтів не внесе. Якщо це сталося помилково, то потрібно просто зв`язатися з банком і прояснити ситуацію”.

finbalance

Схожі публікації

відео / фото