Фізична особа – підприємець не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу для проведення підприємницької діяльності

Дата публікації: чт, 04/25/2019 - 14:02

Відповідно до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56), клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Крім того, особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (п.п. 1 п. 16 розд. І Інструкції № 492).

Згідно 14 розд. І Інструкції № 492 забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Теґи

Схожі публікації

Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
У яких випадках фізичні особи підприємці повинні застосовувати РРО
За яких умов ФОП можуть бути платниками Єдиного Податку?
Податки мають сплачувати всі - в.о. заступника Голови ДФС Є. Бамбізов
Списання боргів ФОПів та загальне декларування - які новації можливі за президентства Зеленського?
В який термін та за якою формою ФОП подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе?
ФОП на загальній системі оподаткування. Як обліковувати доходи та витрати?
Коли подати заяву про застосування єдиного податку 1-шої або 2-гої групи новоствореному ФОП, який зареєструвався в останні дні місяця?
Товаро-транспортну накладну можна заповнити в електронній формі
Які ФОПи мають застосовувати РРО у 2020 році?

відео / фото