Фізична особа – підприємець не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу для проведення підприємницької діяльності

Дата публікації: чт, 04/25/2019 - 14:02

Відповідно до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56), клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Крім того, особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (п.п. 1 п. 16 розд. І Інструкції № 492).

Згідно 14 розд. І Інструкції № 492 забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Теґи

Схожі публікації

Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
У яких випадках фізичні особи підприємці повинні застосовувати РРО
За яких умов ФОП можуть бути платниками Єдиного Податку?
Податки мають сплачувати всі - в.о. заступника Голови ДФС Є. Бамбізов
Списання боргів ФОПів та загальне декларування - які новації можливі за президентства Зеленського?
В який термін та за якою формою ФОП подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе?
Коли подати заяву про застосування єдиного податку 1-шої або 2-гої групи новоствореному ФОП, який зареєструвався в останні дні місяця?
Термін, коли надсилають контролери вимогу про сплату боргу платнику єдиного внеску
Податкова перевірка без ознайомлення з наказом про її проведення
УВАГА! Платникам ПДВ необхідно здійснити річний перерахунок за 2018 рік

Галерея (відео/фото)