ФОП отримує оплату за товар від Укрпошти – чи треба застосовувати РРО ?

Дата публікації: чт, 05/06/2021 - 10:13

 

ФОП відправляє товар покупцю через Укрпошту. Оплати за товар на рахунок ФОП надходить не від покупців, а з рахунку АТ «Укрпошта». Чи необхідно ФОП в такій ситуації застосовувати РРО?

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області пояснює, що в розумінні закону ЗУ «Про РРО» не є розрахунковими операціями:

  • Надходження на рахунок ФОП від АТ «Укрпошта», які відбуваються відповідно до укладеного договору за допомогою банківської онлайн-системи платежів. При цьому кошти надходять не від покупців, а з рахунку АТ «Укрпошта».
  • Оплати від покупців при використанні електронних платіжних засобів, систем переказу коштів тощо, у тому числі через інтернет.

 

Якщо оплата за товар/послугу проводиться за допомогою електронного платіжного засобу, на рахунок торговця кошти будуть надходити від екваєра, а не від власника електронних платіжних засобів (далі- ЕПЗ). А екваєр самостійно визначає порядок обліку торговців.

Розрахункові операції з ЕПЗ не супроводжуються розрахунковими документами.

Підприємство повинно провести через РРО розрахункову операцію на підставі виписки фінансової установи та направити покупцеві чек на повну суму покупки разом із товаром.

РРО можна не застосовувати при розрахунках виключно в безготівковій формі (з розрахункового рахунку клієнта на розрахунковий рахунок через банк, внесення грошей через касу банку, у касі банку через платіжний термінал /ПТКС, який належить банку).

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото галерея