ФОПів та юросіб "спрощенців" можуть повністю звільнити від перевірок на три роки - законопроект

Дата публікації: пт, 02/19/2021 - 10:44

 

Цей пункт є в проєкті закону, який погодив Кабмін 17 лютого. Нещодавно перевірки бізнесу, скасовані на період карантину, відновили, а мораторій на перевірки на три роки поширюється тільки на ФОПів, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У новому проекті пропонується прибрати таку дискримінацію підприємців.

 

Законом “Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” встановлено, що органам державного нагляду (контролю) забороняється здійснювати щодо ФОП та юросіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не передбачені цим Законом. Водночас на суб’єктів господарювання (фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб) мікро- та малого підприємництва, які не застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зазначений Закон не поширюється. З метою зменшення тиску на бізнес планується встановити обмеження органам державного нагляду (контролю) здійснювати планові перевірки протягом трьох років після реєстрації суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва, які не застосовують спрощену систему.

 

Мета проекту Закону:

– зберегти обмеження перевірок суб’єктів мікро- та малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

– запровадити обмеження перевірок суб’єктів мікро- та малого підприємництва строк господарської діяльності яких не перевищує трьох років, які не застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

 

При цьому, все одно залишилися винятки. Мораторій на перевірки не поширюється на бізнес, який відноситься до високоризикового, під заборону не потрапляють також перевірки санітарної служби та Держпраці.

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото