Головні питання про субсидії на наступний сезон

Дата публікації: вт, 05/28/2019 - 20:39

У травні українцям автоматично перерахували субсидії на наступний опалювальний період. Тим, хто не отримав, слід звернутися з новими заявами до служби соцзахисту. Фахівці пояснили нюанси нових правил офрмлення пільг на оплату компослуг та відповіли на найпоширеніші запитання, що хвилюють сьогодні громадян.


1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Тим громадянам, які отрмували субсидію та не мали боргів, перерахували пільги автоматично. Боржникам радять навідатися до управління соцзахисту з новою заявою та дакларацією. А такод погасити заборгованість.

Тим, хто отримував субсидію готівкою "на руки", зможуть отримати і на наступний перод, але вже в безготівковій формі на рахунок в "Ощадбанку".

2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Це нововведення стосується тих українці, які орендують житл та бажають отримати пільги від держави.

Також з новими заявами на офрмлення субсидій просят звернутися тих громадян, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни в складі сім'ї.

Також сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у квартирі осіб, та сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати.

3. Можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?

У Мінсоцполітики підкреслили, важливо, щоб на травень не було простроченої більше місяця заборгованості по оплаті комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не будуть прийматися до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соцзахисту.

4. Буде монетизація пільг?

Наступний етап онетизації субсидій розпочнеться в жовтні 2019 року. Вона буде проходити за зразком безготівковій монетизації субсидій через "Ощадбанк".

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в "Ощадбанку". Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

5. Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидія буде перепризначена на новий період – 2019–2020 роки – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. Будуть враховуватися доходи I – II кварталів 2019 року.


Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, мають право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн.) за будь-які 3 місяці цього періоду. Також українці, які не працюють та не сплачували ЄСВ також можуть претендувати на отримання пільг, але в такому випадку це рішення приймає комісія.

znaj.ua

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)