Головного підозрюваного у вбивстві журналіста П. Шеремета Андрія Антоненка випустили з СІЗО

Дата публікації: пт, 04/30/2021 - 17:21

 

Підозрюваному у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрію Антоненку (Riffmaster) обрали новий запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.

Про це повідомляє BBC NEWS Україна з посиланням на рішення Шевченківського суду міста Києва від 30 квітня.

Нагадаємо, військовий та музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster, перебував у СІЗО з 14 грудня 2019 року.

 

Як відомо журналіста Павла Шеремета вбили у липні 2016 року. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков називав розкриття вбивства справою честі поліції.

У грудні 2019 року Аваков скликав спеціальну пресконференцію за участі президента Володимира Зеленського та генпрокурора Руслана Рябошапки.

Там він заявив про розкриття злочину й затримання виконавців.

Ними, за його словами, виявилися дитячий хірург та волонтерка Юлія Кузьменко, музикант Андрій Антоненко та військова медсестра Яна Дугарь. Їм висунули підозри, затримали та відправили у СІЗО.

 

Водночас багато озвучених згодом у суді доказів обвинувачення проти затриманих аргументовано заперечували захисники, через що виникло багато запитань до версії слідства.

Президенту Зеленському неодноразово закидали те, що своєю присутністю він фактично надавав легітимності словам Авакова. У відповідь Володимир Зеленський казав, що у разі порушень прав затриманих і їхнє перебування під вартою без достатніх підстав, відповідальність нестиме особисто міністр.

"Я вважаю, що він повинен закінчити справу Шеремета. Не знаю, чи так можна сказати, але для суспільства він стейкхолдер цієї ситуації. Якщо людина взялася за якусь реально сенсаційну і гучну справу, вона повинна її довести, і не повинна кидати", - заявив Володимир Зеленський у червні 2020 року.

У керівництві ж МВС наполягають, що слідство має достатньо підстав для звинувачень підозрюваних.

Тим часом у травні 2020 року під заставу випустили військову медсестру Яну Дугарь, а згодом скасували і обмеження на пересування.

А 11 серпня відпустили з-під варти під цілодобовий домашній арешт лікарку Юлію Кузьменко, яку МВС називало ключовою підозрюваною у вбивстві Шеремета.

 

відео / фото