Гривня потрапила до п’ятірки найбільш недооцінених валют в індексі Big Mac

Дата публікації: пн, 07/20/2020 - 14:10

Гривня увійшла до п’ятірки найбільш недооцінених світових валют в оновленому індексі Біг Мака. Українська національна валюта посіла четверту сходинку в такому рейтингу.

До четвертого місця гривня опустилася з сьомої позиції, яку вона займала в січні цього року, повідомляє The Economist.

Що таке індекс Big Mac?

Це показник, який ще називають "бутербродним курсом", створений виданням The Economist у 1986 році. За його методикою порівнюється вартість найпопулярнішого бургера "Біг Мак" від популярної мережі закладів швидкого харчування McDonald's у різних країнах, де працюють ці заклади. Під час порівняння вартості також враховується курс національної валюти тієї чи тієї країни.

 

Недооцінені та переоцінені валюти світу

Отож, до списку найбільш недооцінених валют увійшли гроші таких країн (окрім України):

  • Азербайджан – на 59,3%;
  • Мексика – на 61%;
  • Туреччина – 64,3%;
  • Росія – 66,5%;
  • ПАР – 67,4%.

Щодо переоцінених валют, то сюди входять: швейцарський франк, ліванський фунт і шведська крона. Так, у Швейцарії ціна Біг Мака на 20,9% вища, ніж у США.

 

Скільки повинен коштувати долар в Україні

За даними The Economist, в Україні ціна Біг Мака становить 59 гривень, а у США – 5,71 долара. Отже, долар в Україні має коштувати 10,33 гривні. Однак, фактично, обмінний курс становить 27,13 гривні за один долар США.

За підрахунками експертів, курс гривні недооцінений на 61,9%.

Нагадаємо, у січневому рейтингу The Economist, українська нацвалюта покращила позиції в індексі Big Mac. Зокрема, тоді гривня піднялася з п’ятого на сьоме місце оновленого рейтингу.

Автор:Тетяна Панасюк
finance.24tv.ua
Теґи

Схожі публікації

відео / фото