Громадянам видаватимуть офіційні електронні адреси разом з паспортами

Дата публікації: ср, 07/29/2020 - 22:28

В Україні разом з паспортом громадянам пропонують видавати офіційні електронні пошти. Також офіційні e-mail адреси хочуть запровадити для юридичних осіб, ФОПів, адвокатів та арбітражних керівників. У парламенті зареєстрували відповідний законопроєкт №3860.

Електронну адресу фізичним особам видаватимуть лише за їхньої згоди, а компанії, установи та ФОПи – автоматично. Офіційні електронні адреси будуть заноситися до Єдиного демографічного реєстру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців. Інші інформаційні системи, публічні електронні реєстри підтягнуть цю інформацію в порядку взаємодії з ресурсами.

Листи та/або повідомлення, надіслані на офіційну електронну адресу, вважатимуться такими, що не лише надіслані, а й вручені. Тож, якщо раптом вони потраплять у спам чи якось випадково будуть видалені, усе одно вважатиметься, що власник скриньки з ними ознайомлений. З усіма процесуальними наслідками.

Це може відбуватися приблизно так: адреса складатиметься з ідентифікатора, @ та доменного імені (доменні імена, що закінчуються на ".ru", обирати не дозволять). Ідентифікатором для юридичних осіб пропонується визначити код згідно з ЄДР, для фізичних осіб-підприємців — реєстраційний номер картки платників податків.

Отримати офіційну e-mail скриньку можна буде на Єдиному порталі державних послуг Дія.

Юридична компанія WINNER 
Теґи

Схожі публікації

відео / фото