Грошова допомога при народженні дитини у 2018 році

Кому в 2018 році надається допомога по народженню дитини?

Право на отримання грошової допомоги при народженні дитини в Україні мають всі батьки, не залежно від того є вони українцями або іноземцями, які постійно проживають в нашій країні. Соціальна допомога в зв’язку з народженням дітей встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі та надається одному з батьків або опікуну, разом з яким постійно проживає малюк.

Куди і коли звертатися за призначенням матеріальної допомоги?

Призначення та виплата допомоги при народженні дитини здійснюється органом соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікунів, піклувальників). Документи, необхідні для призначення соцдопомоги подаються особисто, не пізніше 12 місяців з дня народження дитини. У разі пропуску зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.

Строк розгляду заяви становить 10 днів з дня звернення до органів соцзахисту. Протягом 5 днів після прийняття рішення про призначення держдопомоги або про відмову в її наданні видається письмове повідомлення. При негативному рішенні управління праці та соціального захисту населення зобов’язане вказати причини відмови і порядок оскарження даного рішення.

Чи можна подати документи на грошову допомогу по народженню дитини через інтернет?

Подати заяву на призначення грошової допомоги при народженні дитини в Україні можна і в онлайн-режимі через інтернет. Електронно. послугою з оформлення дитячої допомоги можна скористатися на офіційному сайті Міністерства соцполітики або Єдиному державному порталі адміністративних послуг.

Крім того, уряд вдосконалив порядок виплати грошової допомоги при народженні дітей. За новими правилами, в разі подачі заяви для оформлення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису, призначення фінансової допомоги повиннj проводитися не пізніше наступного робочого дня після отримання заявки.

Термін виплати одноразової частини допомоги (10 320 гривень) також був змінений. Видача грошей буде проводитися не пізніше наступного операційного дня. Для паперових звернень порядок призначення і виплати допомоги при народженні дітей не змінився.

Які документи потрібні для отримання допомоги по народженню?

Матеріальна допомога при народженні малюка в 2018 році надається його батькам на підставі свідоцтва про народження, а опікунам — на підставі рішення про встановлення опіки. Крім того, для отримання грошових виплат на дитину в соцзахист необхідно надати:

 • заяву одного з батьків (опікуна)
 • документ, що засвідчує особу
 • ідентифікаційний код

Чи впливає матеріальний стан сім’ї на отримання державної грошової допомоги по народженню дитини?

Допомога, призначена державою, вважається власністю дитини і право на її отримання не залежить від фінансового стану батьків, їхнього роду діяльності або трудового стажу і однаково виплачується студентам, безробітним, державним службовцям та підприємцям.

Коли припиняється виплата допомоги при народженні дитини?

Причини призупинення грошових виплат такі:

 • смерть малюка
 • смерть одержувача допомоги
 • відмова від виховання дитини
 • позбавлення батьківських прав
 • нецільове використання коштів
 • відібрання дітей без позбавлення батьківських прав
 • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі
 • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень
 • тимчасове влаштування малечі на повне державне забезпечення
 • усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування
 • незабезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання малюків

Фінансова допомога від держави припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому виникли зазначені вище обставини. Однак, виплата грошей по народженню дитини може бути відновлена в разі письмового звернення особи, яка здійснює догляд за дитиною протягом 12 місяців після відміни допомоги до управління праці та соцзахисту населення.

Який розмір допомоги при народженні дитини у 2018 році?

З 1 липня 2014 року сума виплат при народженні малюка не залежить від кількості народжених в родині дітей. Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» встановлено єдиний розмір фінансового забезпечення по народженню, який становить 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами (860 грн. / місяць) протягом наступних 36 місяців.

Як переселенцям відновити виплату допомоги при народженні?

Для відновлення соціальних виплат необхідно подати відповідну заяву в УП та СЗН і прикласти до неї копію довідки переселенця. Заяву бажано написати в двох примірниках, на одному з яких при реєстрації вам повинні поставити номер вхідного документа і дату, а також підпис особи, яка прийняла заяву. Дана позначка буде юридичним підтвердженням факту отримання співробітниками соцзахисту документів.

Максимальний термін розгляду заяви про відновлення соціальних виплат становить 23 робочих дня. Після закінчення зазначеного періоду орган соціального захисту населення повинен винести рішення про відновлення допомоги або відмову в неї. У разі позитивного вирішення питання грошові кошти будуть нараховуватися з того місяця, в якому подано заяву. Про відмову в поновленні виплат вас повинні повідомити письмово. Це рішення можна оскаржити в суді.

Важливо пам’ятати, що при відновленні фінансування, заборгованість, що виникла за період, на який виплата допомоги була припинена, повинна бути погашена в повному обсязі. Правда, терміни погашення заборгованості за попередні періоди законодавством не встановлені.

Чи збільшать виплати при народженні дитини в 2018 році?

На сьогоднішній день у Верховній Раді України зареєстровано три законопроекти щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини. Згідно із законопроектом № 5709 від 24.01.2017 року допомога при народженні буде надаватися в розмірі:

 • на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму
 • на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму
 • на третю і кожну наступну — 120 прожиткових мінімумів

Перша грошова виплата соціальної допомоги буде здійснюватися одноразово:

 • при народженні першої дитини — в сумі 15 ПМ
 • при народженні другого малюка — в сумі 25 ПМ
 • при народженні третьої і наступної дитини — в сумі 40 прожиткових мінімумів

Виплата решти грошей буде проводитися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим за встановлений для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум.

Законопроект № 5709-1 від 09.02.2017 року встановлює дещо інші соціальні стандарти. Так, зокрема, пропонується нараховувати і виплачувати батькам допомогу при народженні дитини в розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виплати допомоги. Одноразова соцдопомога надається в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, інша частина грошей виплачується протягом наступних трьох років (36 місяців) в розмірі 1 МЗП.

Згідно з третім Законопроектом № 6063 від 09.02.2017 року допомога на дитину нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей у віці до шести років, встановленого на день народження малюка. Розмір допомоги становитиме:

 • на першу дитину — 50 прожиткових мінімумів
 • на другу дитину — 70 прожиткових мінімумів
 • на третю і наступну дитину — 100 ПМ

Виплата грошової допомоги буде здійснюватися одноразово протягом 15 календарних днів після надходження звернення за її призначенням. Тобто у батьків буде можливість отримати всю суму допомоги при народженні дитини відразу.

Всі три законопроекти передбачають відновлення виплат допомоги по догляду за дитиною до трьох років. Однак, тільки законопроект № 6063 містить вказівки щодо розміру грошової допомоги. Так, виходячи з норм вищезазначеного проекту закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надаватиметься в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку, але не менше 50% ПМ для дітей у віці до 6 років. Допомога виплачуватиметься на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім’ї.

Baby Box

З 1 вересня 2018 року всі новонароджені діти отримають від держави додаткову допомогу до грошових виплат по народженню дитини — «пакунок малюка». До складу бебі-боксу входить набір базових речей необхідних для догляду за немовлям в перші тижні його життя:

 • товари для годування (дитяча пляшечка, пустушка, силіконова соска)
 • навчальна література для батьків (книги і брошури по догляду за дитиною)
 • косметика з догляду за малюком (присипка, масло, крем, фітозбори для купання)
 • гігієнічні засоби (дитячі серветки, пелюшки, підгузки, ватні диски і палички, ножиці, термометр)
 • текстильна продукція (ковдра, спеціальний дитячий матрац, комплект одягу: шапочка, повзунки, розпашонка, боді і т.п.)

рождение

Як і де отримати Baby Box?

Для отримання «пакету новонародженого» майбутня матуся повинна своєчасно стати на облік до жіночої консультації та сумлінно відвідувати прийоми у лікаря. Видача бебі-боксів проводиться в пологових будинках України вже після народження дитини.

Юридичний портал України

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)