І штраф, і пеня: судова практика

Дата публікації: вт, 08/06/2019 - 12:52

Справа № 910/14288/18 (https://u.to/tRoEFg)

Передісторія. Згідно з Рішенням АМК (Антимонопольного комітету України) підприємство оштрафовано за порушення, передбачене ст.15 ЗУ "Про захист від недобросовісної конкуренції" (досягнення неправомірних переваг у конкуренції).

Товариство оскаржило Рішення АМК у судовому порядку.

Рішенням господарського суду у задоволенні позовних вимог про визнання Рішення АМК недійсним відмовлено повністю, Товариство сплатило штраф.

ВС розглянув справу, у якій позивач АМК заявив вимоги про стягнення пені з Товариства за прострочення сплати штрафу, під час розгляду справи про стягнення штрафу в суді.

Відповідно до ч.5 ст.56 ЗУ "Про захист економічної конкуренції", передбачено зупинення нарахування пені на час розгляду чи перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду.

Тривалість такого зупинення нарахування пені у суді першої інстанції:

▪️ від дня порушення провадження у справі до дня прийняття рішення в ній;

у судах апеляційної та касаційної інстанцій:

▪️ від дня прийняття апеляційної чи касаційної скарги до дня прийняття постанови.

В цей період не включається час знаходження матеріалів справи у суді, коли згадані розгляд чи перегляд не здійснювалися (аналогічна позиція викладена у постановах ВС від 22.01.2019 у справі № 915/304/18, від 19.03.2019 у справі № 904/3536/18, від 27.11.2018 у справі № 910/4081/18).

Накладений на Товариство штраф є видом відповідальності за вчинення правопорушення, а нарахована пеня - способом забезпечення сплати цього штрафу. Нарахування пені в даному випадку не є видом відповідальності за вчинене порушення антиконкурентного законодавства.

Суди попередніх інстанцій правомірно задовольнили позов про стягнення пені.

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото