Імпортно-експортні операції: яку систему оподаткування слід обрати?

Дата публікації: чт, 01/09/2020 - 12:32

Питання:

Я хочу привозити матеріали із Євросоюзу та виробляти товар на території України щоб потім експортувати в США! Яку систему оподаткування слід обрати? Як краще зареєструвати фірму: СПД, ТОВ, ПАТ, ВАТ?


Відповідь:

Створення юридичної особи (ТОВ чи приватного підприємства) не дає жодних переваг при імпорті в Україну даного виду товару.

Ви також можете зареєструватися в якості ФОПа. Як ФОП (фізичні особи- підприємці) так і юридичні особи (ТОВ,ПП,ВАТ) мають право займатися зовнішньоекономічною діяльністю, а саме - імпорт товарів.

Оподаткування.

Перед початком роботи  потрібно визначитися з планованими рівнями податкових платежів.

Наприклад:

  • ФОП платник єдиного податку 2 групи сплачує податок незалежно від обсягів діяльності за ставкою до 20% мінімальної зарплати на місяць. Додатково сплачується ЄСВ «за себе».
  • ФОП платник єдиного податку 3 групи, неплатник ПДВ сплачує податок в залежності від обсягів діяльності за ставкою 5% від суми доходів;
  • ФОП на загальній системі сплачує 18% податку з доходів, 1.5% військового збору і 22% ЄСВ від суми чистого доходу (прибутку)
  • ТОВ-платник єдиного податку, неплатник ПДВ сплачує податок в залежності від обсягів діяльності за ставкою 5% від суми доходів;
  • ТОВ на загальній системі сплачує 18% податку на прибуток з суми прибутку, визначеного за даними бухобліку.

Щод обрати оптимальний варіант системи оподаткування (а разом з тим вибрати форму власності та схему роботи) потрібно мати уяву про:

1. Запланований обсяг операцій за рік, 2.Кому будуть надаватися послуги або продаватися товари - юр./фіз. особи,нерезиденти.3.Чи потрібен статус платника ПДВ. 4.Яка націнка (прибутковість) планується. 5.Яка кількість працівників планується.6. Чи планується виводити прибуток.

Щодо статусу платника ПДВ.

Перед створенням бізнесу необхідно чітко розуміти – чи потрібен для його успішної роботи статус платника податку на додану вартість (ПДВ). Платником ПДВ може бути як юридична особа, так і підприємець. Однак в ряді випадків система оподаткування ФОП не дозволяє бути одночасно і платником ПДВ (наприклад, 2 група єдиного податку або 3 група зі ставкою 5%).

В основному статус платника ПДВ може бути необхідний у разі якщо:

  • Планується в великих обсягах імпортувати товар або обладнання зі сплатою ПДВ на митниці;
  • Контрагенти – покупці або замовники готові працювати тільки з платником ПДВ;
  • Плановані обсяги операцій за перший рік перевищують 5 000 000 грн.

Статус платника ПДВ – додатковий обсяг бухгалтерської роботи, відповідальності ФОП або ТОВ, а також – істотне податкове навантаження, яке бажано врахувати і прорахувати при прийнятті рішення про реєстрацію платником ПДВ.

Таким чином, все залежить від визначення усіх наведених факторів.

ава
 
Адвокат Ірина Леонова,
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото