Чи є незнання про смерть спадкодавця поважною причиною пропуску строку на прийняття спадщини?

Дата публікації: ср, 09/18/2019 - 10:22

ВС у справі №761/794/15-ц https://u.to/ldhVFg визнав, що ні. Навіть у випадку хвороби спадкоємця, підтвердженою медичними довідками, якщо така хвороба не спричиняє істотних труднощів для подання заяви про прийняття спадщини. Такими труднощами, наприклад, може бути нездатність до вчинення свідомих дій особою, що пропустила зазначені строки.

ВС у цій справі встановлено, що незнання про смерть спадкодавця не є підставою для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Суд визнав, що причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини мають бути поважними, а саме пов'язаними з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Зверніть увагу! ВС встановив, що немає правових підстав призначати додатковий строк для прийняття спадщини, якщо у спадкоємця не було реальних перешкод для подання зазначеної вище заяви і він не прийняв спадщину тільки через відсутність інформації про смерть спадкодавця.

Отже, згідно з висновком ВС сам факт розладу здоров’я не вказує на поважність підстав пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини, навіть за умов надання медичних висновків на його підтвердження. Необхідно довести, що цей розлад спричинив істотні труднощі для вчинення дій з прийняття спадщини.

Повний текст рішення справи №761/794/15-ц https://u.to/ldhVFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото