Чи можливе використання на території України автомобіля зі зміненим ідентифікаційним номером кузова?

Дата публікації: пн, 10/07/2019 - 10:36

У справі №712/4407/17 https://u.to/3pt0Fg купівля автомобіля з торгів виявилась невдалою, оскільки КЦС ВС заборонив його експлуатацію з огляду на наступне.

Позивач подав позов до Сервісного центру про визнання права власності на транспортний засіб і зобов’язання його зареєструвати.

Зазначив, що придбав автомобіль з електронних торгів «СЕТАМ».

Однак, зняти його з обліку не зміг, отримавши від відповідача відмову. Номерний майданчик кузова виявився увареним.

Суди підстав для задоволення позову не знайшли.

Обґрунтовуючи своє рішення, КЦС послався на Закон України «Про дорожній рух» та на Постанову КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

▪️ Ст.37 Закону забороняє експлуатацію незареєстрованих (неперереєстрованих) транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи підроблені;

▪️ П.15 Порядку встановлює, що реєстрація, зняття з обліку транспортних засобів без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (хоча б один символ не визначається) чи підробленими (змінено хоча б один символ, замінено панель або частину) номерами складених частин (кузова, шасі, рами, двигуна) не допускається.

Тож зміна ідентифікаційного номеру кузова транспортного засобу позбавляє можливості його ідентифікувати як власність особи, експлуатація такого транспортного засобу на території України заборонена.

Повний текст рішення справи №712/4407/17 https://u.to/3pt0Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)