Чи можуть забрати квартиру за комунальні борги і чи можна буде повернути її?

Дата публікації: пт, 02/22/2019 - 14:45

Згідно з українським законодавством, якщо борги за комунальні послуги досягли розміру понад 20 мінімальних зарплат (84 тис. гривень), то держава може в примусовому порядку продати майно неплатника та компенсувати заборговані кошти. Решту грошей від продажу квартири повертають громадянину.

Однак, українці можуть повернути собі житло, яке держава конфіскувала у них за борги по комуналці. Про те, як це зробити, розповів начальник головного територіального управління юстиції в м. Києві Станіслав Куценко.

За словами експерта, навіть якщо виконавці за рішенням суду прийшли і описали квартиру чи її частину, українці мають право протягом десяти днів оплатити борг і повернути житло, що їм належить. Станіслав Куценко наголосив, що у будь-якому випадку на боржника заводиться провадження в Державній виконавчій службі, а його дані вносяться у Єдиний реєстр боржників.

Лише після цього щодо боржника застосовуються передбачені законом норми, коли арештовується майно або його частина, виставляється на відкриті торги та відбувається його реалізація.


Нагадаємо, що у Лозовій на Харківщині пенсіонерку виселили з квартири за борги по комунальним послугам на суму понад 20 тисяч гривень.

Автор Лобанова Єлизавета

Схожі публікації

відео / фото