Держрибагентство презентувало проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства

Дата публікації: чт, 06/03/2021 - 23:01

 

Держрибагентство презентувало проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, які не переглядалися з 1999 року і не відповідають вимогам сьогодення.

Дані правила були розроблені з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна - ЄС шляхом врахування кращих практик сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову.

 

Проєктом передбачено такі зміни:

  • збільшено норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. в межах допустимого розміру;
  • зменшено заборонені місця для любительського та спортивного рибальства;
  • уточнено положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;
  • збільшено мінімально дозволені розміри водних біоресурсів для добування (вилову);
  • уточнено умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

 

В проєкті документу виключено багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання.

Проект документу було підтримано переважною більшістю учасників, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації будуть опрацьовані в найкоротші терміни.

Доопрацьований проект буде офіційно оприлюднений на сайті Держрибагентства.

Схожі публікації

відео / фото галерея