ДФС включила до плану-графіку перевірок на 2019 рік 5 тис. суб’єктів господарювання

Дата публікації: пт, 12/28/2018 - 11:48

ДФС сформовано план-графік документальних перевірок на 2019 рік.

До нього включено майже 5 тис. суб’єктів господарювання (СГ) – юридичних осіб з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік 1,14 трлн гривень.

Згідно з даними декларування платників за 2017 рік 1,6 тис. СГ, запланованих до перевірок, мають обсяги доходів понад 100 млн грн кожний із загальною сумою доходів понад 1 трлн грн, у т.ч. 300 СГ – з обсягами понад 500 млн грн кожний та із загальною сумою доходів понад 700 млрд гривень.

Основу плану-графіка проведення документальних планових перевірок складають платники податків, що здійснюють діяльність в чотирьох галузях економіки - металургійній, фармацевтичній, в сфері торгівлі побутовими приладами та роздрібної торгівлі пальним, а також їх найбільші контрагенти, задіяні у схемах постачання товарів, робіт та послуг.

Зокрема, мова йде про:

- 132 СГ металургійної галузі із загальним обсягом доходів 155,6 млрд грн, що складає 31% загального обсягу доходів галузі «металургійне виробництво» та 19% - «виробництво готових металевих виробів»,  а також 92 СГ з обсягами 12,9 млрд грн, що здійснюють діяльність в металургійній галузі, але декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 153 їх контрагента.

- 45 СГ фармацевтичної галузі із загальним обсягом доходів 76,3 млрд грн, що складає 52% загального обсягу доходів галузі «виробництво фармацевтичних препаратiв i матерiалiв» та 44% «оптової торгівлі фармацевтичними товарами». Крім того, до плану відібрано 109 їх контрагентів.

- 16 СГ сфери торгівлі побутовими приладами із загальним обсягом доходів 19,4 млрд грн, що складає 43,6% загального обсягу доходів галузі «оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою», та 15 СГ з обсягами 1,9 млрд грн, що здійснюють діяльність в сфери торгівлі побутовими приладами та декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 71 їх контрагент.

- 179 СГ торгівлі пальним із загальним обсягом доходів 129,9 млрд грн, що складає 45,4% загального обсягу доходів галузі «роздрібна торгівля пальним» та 18,2% - «оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами». Крім того, до плану відібрано 663 їх контрагента.

Також до плану-графіка включено для проведення перевірок 173 фінансових установи та представництва нерезидентів.

Для контролю дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи на І квартал 2019 року відібрано 28 суб’єктів господарювання, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

Всі відібрані до плану-графіка проведення перевірок підприємства мають критерії ризику від провадження платниками податків господарської діяльності. Основні з них:

- наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами;

- наявність розбіжностей у платника податків згідно із системою автоматизованого співставлення податкового зобов’язання та податкового кредиту у розрізі контрагентів (завищення податкового кредиту);

- наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операції з придбання із сумою податку на додану вартість;

- декларування від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток протягом двох податкових (звітних) періодів.

План-графік документальних перевірок на 2019 рік ДФС сформовано на виконання ст. 77 Податкового кодексу України та згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» із змінами. План-графік 22 грудня 2018 року розміщено на веб-порталі ДФС.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Схожі публікації

Контролюючі органи мають право одночасно здійснювати декілька видів перевірок суб’єкта господарювання
Якщо перевірка не проводилась більше 3 років. Який термін зберігання документів?
Податкова перевірка без ознайомлення з наказом про її проведення
Щодо права працівників контролюючого органу при проведенні перевірки (планової, позапланової) вимагати документи
ПОДАТКОВІ СПОРИ: первинні документи, наказ та акт перевірки платника податку
Порушення фіскальним органом вимог щодо призначення та проведення податкової перевірки
Операція «Бастіон»: «білому» бізнесу боятися нічого, акцент – виключно на схеми
Податкова перевірка за ініціативою платника податків: доцільність проведення
Позапланова виїзна перевірка підприємства. Судова практика
Коли в гості завітала ДФС: що податківці перевіряють з трансфертного ціноутворення

відео / фото