Догану оголошено, а премії позбавити не можна!

Дата публікації: чт, 09/26/2019 - 14:03

ВС захистив особу від неправомірного застосування дисциплінарного стягнення у формі догани та її наслідків у вигляді позбавлення премії.

Так, розглядаючи справу № 174/780/16-ц https://u.to/8a1jFg ВС встановив, що керівником позивача було прийнято наказ «Про накладення дисциплінарного стягнення (догани)», згідно з яким крім оголошення догани позивача було позбавлено премії за 1 міс.

ВС визначив дії керівника такими, що суперечать закону, адже в наказі не було дотримано вимог ст.252 КЗпП України щодо попереднього узгодження притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності з первинним профспілковим органом. Відповідно, даний наказ підлягає скасуванню, а премія стягненню на користь працівника, у зв’язку з тим, що виходячи зі змісту наказу, позбавлення премії є похідним від застосування догани.

Пам’ятайте! При вирішенні спорів про виплату премій, суди керуються положеннями нормативно-правових актів, якими визначено їх розміри, умови й порядок виплат. У даній справі в наказі були посилання лише на норми КЗпП, а не на Положення про преміювання, що діяло на підприємстві.

Зверніть увагу! Під час розгляду справи, з метою уникнення виплати премії позивачу, керівником було внесено зміни до наказу, а саме, було змінено формулювання назви на наказ «Про ненарахування премії повністю за вересень», а також до наказу було внесено посилання на Положення про преміювання. По суті під час розгляду справи керівництво усунуло підстави первісного позову і таким чином прагнуло уникнути відповідальності за порушення трудового законодавства.

ВС підтримав позицію апеляційного суду і визначив, що внесені зміни не мають правового значення для вирішення даного спору.

Повний текст рішення справи № 174/780/16-ц https://u.to/8a1jFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото