Форма розкриття структури власності юридичних осіб - роз'яснення Мінфіну

 

Мінфін видав наказ від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований Мін’юстом 08 червня 2021 року за № 768/36390.

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору. 

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи. 

Зазначене Положення розроблено відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та відображає форму і зміст структури власності.

У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну. Наказ набирає чинності через місяць із дня його офіційного опублікування.

 

Міністерство фінансів України
Коментарі

Схожі публікації

Про подання держреєстратору документів про кінцевих бенефіціарних власників
Чи будуть штрафувати за неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників
Оновлення інформації про власників ТОВ
Прийнято закон про продовження строків подання інформації про кінцевих бенефіціарів
Юрлицам необходимо раскрыть структуры собственности и обновить информацию о бенефициарах
Подавати інформацію про бенефіціарів без штрафів можна до 11 липня 2022 року: опубліковано закон
Порядок подання оновленої інформації про бенефіціарів та структуру власності юросіб
Важливо! Щодо подання оновленої інформації про кінцевого бенефіціарного власника державному реєстратору
Керівникам компаній загрожують штрафи, якщо не покажуть схеми з власниками
Відповідальність без вини: щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарів

відео / фото