Хто несе відповідальність за падіння на авто безхазяйного дерева?

Дата публікації: ср, 10/02/2019 - 16:40

ВС визначив особу, яка відповідальна за падіння дерева на автівку, якщо в балансі виконавчого комітету чи будь-якої іншої організації інформація про це дерево не відображена.

Розглядаючи справу №200/22129/16-ц https://u.to/q0lxFg за касаційною скаргою про відшкодування майнової шкоди, завданої автівці падінням стовбуру дерева, ВС застосував положення таких нормативно правових актів:

✔️ ст.1166 ЦК України;

✔️ п.7 ч.1 ст.17, ст.25,28 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»;

✔️ ст.10, 11, п.п.7 п. «а» ч.1 ст.30 ЗУ «Про місцеве самоврядування»;

✔️ п.3.2, 5.5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

Виходячи з цих актів та фактичних обставин справи, ВС встановив, що організація благоустрою населених пунктів покладається на виконавчий орган міської ради. Ним же призначається балансоутримувач і проводиться контроль за станом зелених насаджень, але відповідальність за заподіяння шкоди внаслідок падіння дерева чи його частини покладається на балансоутримувача.

Втім, у цьому випадку міська рада не передала дерево на баланс жодному підприємству, установі чи організації.

Отже, ВС визначив, що в такому випадку відповідальність за падіння стовбура дерева буде покладена на орган місцевого самоврядування в особі міської ради, адже дерево було розташовано на землі комунальної власності, власником якої є територіальна громада.

Повний текст рішення справи №200/22129/16-ц https://u.to/q0lxFg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)