Крадіжка з шафи, що зачиняється, вважається проникненням у сховище

Дата публікації: пн, 09/23/2019 - 11:34

У справі №607/492/18-к https://u.to/nGBbFg особу засуджено за ч.3 ст.185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у сховище) до позбавлення волі на 4 роки.

Злочин полягав в тому, що засуджений у приміщенні TOB «Естерком» таємно, підібравши ключ, викрав із шафи пожежні рукави вартістю 400,79 грн кожен.

Суд апеляційної інстанції залишив вирок без змін.

Захисник подав касаційну скаргу, де зазначив про неправильну кваліфікацію дій засудженого.

Касаційний кримінальний суд скаргу відхилив з таких підстав.

У матеріалах справи містяться показання охоронця, який при перегляді записів камер відеоспостереження виявив крадіжку, протоколи пред'явлення особи для впізнання за фотознімками та видачі поліції відеозаписів.

ККС зауважив, що докази не викликають сумнівів у достовірності, тож висновок про винність засудженого вірний.

Доводи скарги про відсутність кваліфікуючої ознаки «проникнення у сховище» у зв'язку з наявністю вільного доступу до шаф, де знаходились пожежні рукави, стороннім особам, ВС відхилив.

Згідно з показаннями охоронця ТОВ «Естерком» при перегляді відеозаписів він виявив крадіжку пожежного рукава (гідранта) із пожежної шафи, котра зачиняється на ключ. Загалом, викрадення пожежних рукавів вчинено з 3 та 6 поверхів, а саме з пожежних шаф, які були облаштовані замком та зачинялись. Ключі від замків зберігались у охоронця.

Тож як висновок, шафа, яка закривається на ключ, є сховищем.

ККС із кваліфікацією дій за ч.3 ст.185 КК України погодився.

Повний текст рішення справи №607/492/18-к https://u.to/nGBbFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото