Комісія ООН підтвердила факти численних воєнних злочинів росії в Україні

Дата: 07.11.2022 19:22

Міжнародна комісія ООН з розслідування ситуації в Україні встановила факти вчинення російськими військовими численних воєнних злочинів – страт, тортур, викрадень, розстрілів біженців тощо.

Про це заявив голова комісії Ерік Мьосе, повідомляє Luxembourg Times.

«На основі наших розслідувань ми встановили велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права», - сказав Мьосе.

Ця комісія вже опублікувала звіт про перші два місяці війни та продовжує дослідження в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. У ньому задокументовано «страти без належного судового розгляду», а також тортури, викрадення та напади на цивільних осіб, які втікали.

«Перш за все ми були вражені великою кількістю страт і попередніх ув’язнень. Також зараз комісія розслідує повідомлення про примусову депортацію українців до росії - це є предметом нашого подальшого детального дослідження - особливо російські фільтраційні табори та цілеспрямовані депортації», - зазначив очільник комісії ООН.

За його словами, наразі до відповідальності за злочини, вчинені російськими військовими після початку повномасштабного вторгнення в Україну, притягнено 9 осіб. Він також прокоментував можливість притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні президента рф володимира путіна.

«Говорячи узагальнено, це може бути національна, наприклад, українська, або міжнародна процедура. А прийняття до розгляду наших рекомендацій залежить від Ради ООН з прав людини», – сказав Мьосе.

Нагадаємо, 14-15 липня у Гаазі (Нідерланди), відбулася міжнародна конференція з координації зусиль міжнародної спільноти, спрямованих на розслідування злочинів, скоєних росією в Україні, та забезпечення правосуддя.

Під час конференції українська сторона ініціювала створення Спеціального трибуналу для притягнення керівництва рф до відповідальності за злочини проти України. Спецтрибунал доповнить роботу МКС, а не створить альтернативні процеси.

Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив, що причетні до воєнних злочинів в Україні мають бути фігурантами процесу все життя, також слід зібрати та зберегти належним чином усі докази.

Злочини російських військових в Україні будуть допомагати розслідувати 45 країн.

ua.news