Паркомісце призначене для зберігання автомобіля, а не будь-яких інших речей

Дата публікації: вт, 10/08/2019 - 19:21

Саме такого висновку дійшов Касаційний цивільний суд у справі №756/14845/15-ц https://u.to/Jqx5Fg

Позивач для облаштування шафи замовив встановлення ролетів на належному йому на праві власності машиномісці. Про свій намір він повідомив директора ТОВ «Управ-Дом», яке здійснювало технічне обслуговування приміщення.

Але охорона паркінгу не пропустила працівників з установки обладнання, пояснивши, що такі дії не відповідають правовим нормам з експлуатації підземних паркінгів.

Для захисту порушених прав власник машиномісця звернувся до суду з позовом до ТОВ «Управ-Дом», де просив зобов’язати відповідача:

✔️ припинити порушення права власності і надати доступ для облаштування шафи;

✔️не вчиняти дій, що можуть призвести до порушення права власності у подальшому.

Суди першої і апеляційної інстанцій у позові відмовили, з чим погодився і КЦС ВС, зазначивши наступне.

▪️ Відповідно до примітки п.6.46 ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки й гаражі для легкових автомобілів» у підземних гаражах поділ машиномісць перегородками не допускається.

▪️ Згідно з додатком Б до ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки й гаражі для легкових автомобілів» машиномісце (на автостоянці чи в гаражі) - це площа, необхідна для встановлення одного автомобіля, яка складається з площі горизонтальної проекції нерухомого екіпажа з додаванням розривів наближення (захисних зон) до сусідніх екіпажів або будь-яких перешкод.

Касаційний цивільний суд дійшов висновку, що паркомісце призначене лише для зберігання автомобіля, а не для зберігання речей.

Відповідно, порушення прав позивача у користуванні його приватною власністю у цій справі відсутні.

Повний текст рішення справи №756/14845/15-ц https://u.to/Jqx5Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)