Позиція ДПС змінилась: ФОП може використовувати підприємницькі кошти на власні потреби

Дата публікації: ср, 02/12/2020 - 12:02

ФОП має право вільно користуватися коштами з підприємницького рахунку за умови сплати всіх податків

Нагадаємо, що ще 17 січня 2020 року Нацбанк  скасував норму щодо здійснення за поточними рахунками ФОПів лише тих розрахунково-касових операцій, що не пов’язані із власними потребами, та права перераховувати кошти на власний рахунок після сплати усіх податків та зборів. Ця норма викликала нерозуміння у бізнес-спільноти під час її застосування.

Водночас позиція НБУ, як і раніше, залишається незмінною. З 2003 року діє норма, що поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю. 

До скасування цієї норми ДПС також наголошувала на забороні використовувати підприємницькі кошти на власні потреби. Але після скасування цієї норми ДПС нову позицію ще не наводила. 

І ось податківці у підкатегорії 104.11 "ЗІР" надали нове роз'яснення. У ньому вони навели ст. 42 ГКУ, за якою підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Окремо податківці зупинилися на нормі ст. 44 ГКУ. Зокрема, підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
 

На підставі цих двох статей зроблено такий висновок: ФОП має право вільно користуватися коштами з підприємницького рахунку за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством. Тобто ніяких податкових наслідків використання підприємницьких рахунків для власних потреб вже не буде.

Автор: Русанова Ганна
Джерело: «Дебет-Кредит»

Схожі публікації

відео / фото