Примирити не можна розлучити: кому поставив Верховний суд

Дата публікації: пн, 10/07/2019 - 11:51

Часто людям важко примиритися зі змінами в особистому житті. Чи можна за допомогою суду втримати іншого з подружжя у шлюбі і уникнути його розірвання – визначив ВС.

До Суду надійшла касаційна скарга на рішення у справі №442/6319/16-ц https://u.to/YRlzFg про розлучення. Скарга була мотивована тим, що скаржник не бажає припиняти шлюб і хоче зберегти сімейні відносини з первісним позивачем, а місцевий суд не вжив усіх необхідних заходів щодо примирення подружжя згідно з вимогами ст.111 Сімейного кодексу України.

ВС визначив, що згідно зі:

✔️ ст.24 СК України шлюб грунтується на вільній згоді чоловіка і жінки;

✔️ ст.56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюб, а примушування до його збереження є порушенням права на свободу та особисту недоторканість;

✔️ ст.105 СК України рішення про розлучення приймається судом на підставі позову одного з подружжя;

✔️ ст.112 СК України суд розриває шлюб, якщо встановить, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам одного з подружжя.;

✔️ ст.111 СК України суд вживає заходи примирення лише за умови, що це не суперечить моральним засадам суспільства.

Отже, ВС встановив, що Закон не визначає, які саме заходи можуть застосовуватися судом для примирення подружжя, а також не визначає обов’язку надання додаткового строку для примирення – це є виключно правом суду.

Відповідно: примирити не можна, розлучити! Саме такий вердикт виніс ВС.

Повний текст рішення справи №442/6319/16-ц https://u.to/YRlzFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото