Рівень зарплат держслужбовців: від медсестри до детектива НАБУ

Дата публікації: пт, 07/05/2019 - 14:06

На підставі аналізу понад 1 мільйона щорічних декларацій за 2018 рік ресурс texty.org.ua з’ясував, яким є рівень зарплат у різних держслужбовців.


Закон «Про запобігання корупції» змушує щорічно подавати декларації тих, хто, говорячи бюрократичною мовою, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняних до них посадових осіб. Повний перелік цих осіб визначений п.1 ст. 3 зазначеного Закону.

Юридичний радник Transparency International Олександр Калітенко пояснює, що водій, який отримує бензин і розписується за нього, майстер колії, який перевіряє якість залізничних шляхів — всі вони наділені організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями. А отже, відповідно до положень Закону, мусять теж заповнювати декларації.

Загалом дані декларацій за 2018 рік свідчать про те, що середня зарплата в багатьох професіях у держсекторі не нижча, ніж середня зарплата по країні, яка торік становила понад 8 тис. грн. Середня зарплата в проаналізованих нами деклараціях вища — 13 тис. 350 грн. Така різниця повʼязана з тим, що велика частина декларантів — це люди на керівних посадах (начальники, керівники, головні бухгалтери, директори тощо).

Найменша середня зарплата в професії у соціальних працівників: 5067 грн на місяць. Найвища — у суддів (близько 40 тис. грн.), менеджерів і управителів з Нацбанку та Пенсійного фонду (понад 40 тис. грн.) та детективів НАБУ (понад 60 тис. грн.).

Великий розкид в зарплатах — у міських голів. Найбідніший з них офіційно отримує менше 10 тис. грн (міський голова невказаної міської ради), найбагатший — понад 100 тис. грн (Тернівська міська рада Дніпропетровської області).

Цікаво, що середня зарплата водіїв, які заповнюють декларації — 8 тисяч, а середня по ринку за цю роботу — 12 тисяч гривень.

Більш детально про зарплати держсектора на фото

рейтинг

За інформацією texty.org.ua

Теґи

Схожі публікації

відео / фото