Суд не може приймати у нарадчій кімнаті рішення у кількох провадженнях

Дата публікації: чт, 09/19/2019 - 10:09

ВС визначив, що після видалення в нарадчу кімнату суд має зосередитись на постановленні мотивованого й обґрунтованого рішення у цьому провадженні. Якщо суд під час такого перебування постановляє рішення також у іншому провадженні, це свідчить про порушення принципу безперервності судового процесу та є порушенням вимоги про таємницю нарадчої кімнати.

Такого висновку ВС дійшов у справі №726/776/17 https://u.to/0-NVFg за касаційною скаргою про скасування вироку. ВС задовольнив вказану скаргу з мотивів порушення судами попередніх інстанцій вимог процесуального законодавства та скасував даний вирок.

Суд визнав, що прийняття рішень в інших провадженнях під час видалення до нарадчої кімнати могло завадити:

✔️сформулювати обвинувачення,

✔️належним чином оцінити докази,

✔️вирішити питання допустимості доказів.

Зокрема, така позиція ВС знайшла підтвердження у виявленні ряду інших порушень кримінального процесуального закону при постановленні даного вироку, які були враховані ВС при постановлені остаточного рішення в цій справі.

Отже, ВС дійшов висновку щодо неможливості розгляду інших судових справ, проведення інших судових засідань з ухваленням як судових рішень по суті вимог, так і рішень з процесуальних питань, під час перебування суду в нарадчій кімнаті з ухваленням судового рішення у відповідному кримінальному провадженні. Це, на думку ВС, є порушенням вимог Кримінального процесуального кодексу, що могло стати перешкодою до ухвалення законного й обґрунтованого вироку.

Відповідно, одночасне постановлення рішень в різних провадженнях під час перебування у нарадчій кімнаті є підставою для скасування цих судових рішень.

Повний текст рішення справи №726/776/17 https://u.to/0-NVFg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)