судова практика

Суди не хочуть звільняти від відбування покарання "ухилянтів": судова практика

Дата: 30.03.2024 13:49

На Полтавщині ТЦК звернулися до поліції, щоб близько 30 тисяч чоловіків, які після отримання повістки не з’явилися до ТЦК, доставити до військкоматів.

За неявку до ТЦК розшукують майже 40 тисяч ухилянтів з Івано-Франківської області.

Як свідчать відомості ресурсу «Опендатабот», що аналізує судовий реєстр, протягом 2023 року вироки за ухилення від мобілізації отримали 1257 українців.

Про типові ситуаці із фабул судових справ розповідає "Адвокат права".

Оскарження військовослужбовцем відмови командира у розгляді рапорту: судова практика

Дата: 06.01.2024 22:15

Суд визнав протиправною бездіяльність військової частини щодо не розгляду рапорту військовослужбовця про звільнення в запас з військової служби та зобов’язав в/ч повторно розглянуто рапорт.

Фабула справи.

Що буде, якщо не повідомити ТЦК про зміну облікових даних: судова практика

Дата: 06.11.2023 11:00

Законом «Про військовий обов`язок та військову службу» визначено обов'язок громадян повідомляти ТЦК про зміну своїх особистих даних, які підлягають обліку. Однак, далеко не всі виконують цю вимогу.

Яка відповідальність за неповідомлення про зміну облікових даних та чи завжди вона наступає? Розказує "Адвокат права".

ПРО ЗМІНУ ЯКИХ ДАНИХ ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ТЦК

Про компенсацію громадянам за примусово відчужене (мобілізоване) у них майно: судова практика

Дата: 21.10.2023 12:54

Позивачка просила стягнути компенсацію повної вартості будинку, предметів побуту і майна, що знаходиться в будинку, та земельної ділянки, які їй належать на праві власності. Вважала, що АТО на подолання збройної агресії рф в Україні є надзвичайною ситуацією, а тому позивачка має право на компенсацію «примусово мобілізованого (відчуженого) майна».

Що загрожуватиме роботодавцю, якщо працівник не з'явиться до військкомату: судова практика

Дата: 15.10.2023 17:59

Оновленим законодавством щодо ведення військового обліку, що вступило в силу з 05.01.2023 року, на роботодавця покладено обов’язок здійснювати оповіщення військовозобов’язаних працівників про їх виклик до ТЦК та СП за відповідними розпорядженнями та забезпечити їх своєчасне прибуття за викликом.

ОТРИМАВШИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ВІД ТЦК РОБОТОДАВЕЦЬ ПОВИНЕН:

Судова практика щодо визнання заповіту недійсним - 2023

Дата: 06.09.2023 10:39

Аналіз судової практики щодо спорів про визнання заповіту недійсним: право на визнання заповіту недійсним, особою, яка була зареєстрована, але фактично не проживає разом із спадкодавцем. Чи можливо визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину недійсними, у разі нікчемності заповіту?  Чи може  глуха особа прочитати, підписати. Та зрозуміти зміст заповіту? Якщо достовірність підпису в категоричній формі встановити неможливо?

Судова практика 2023 – поділ майна у цивільному шлюбі (частина 1)

Дата: 29.08.2023 14:24

1. ЯКЩО ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ШЛЮБУ, КОЛИШНІЙ ЦИВІЛЬНИЙ ЧОЛОВІК ШВИДЕНЬКО ПОДАРУВАВ МАЙНО, ТО ЦЕЙ ДОГОВІР ПОВИНЕН БУТИ РОЗІРВАНИМ.

Постанова  Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:Грушицького А. І. (суддя-доповідач), Литвиненко І. В., Петрова Є. В., від  11 квітня 2023 року у справі № 444/3497/18

https://reyestr.court.gov.ua/Review/110208071

Камери спостереження у публічних місцях: чи порушуються права людей на приватне життя (судова практика)

Дата: 13.08.2023 13:22

Рішенням місцевого суду відповідача зобов’язано демонтувати дві відеокамери зовнішньої системи відеонагляду та вуличний прожектор, встановлені в загальному коридорі та на балконі багатоквартирного будинку в одному з міст Рівненської області.

Проте Рівненський АС скасував це рішення.

"Установлення відеоспостереження може передбачати узгодження між співвласниками, проте законодавство не забороняє захищати власність та особисту безпеку за допомогою власних технічних засобів".

Позиція апеляційного суду у кількох тезах:

Підписка на судова практика