В Україні запровадять відкриту електронну чергу на житло для молоді

Дата публікації: сб, 01/27/2018 - 23:47

Державна цільова програма будівництва (придбання) доступного житла буде реалізовуватися на засадах цілковитої відкритості й прозорості для суспільства. Зокрема, буде впроваджено відкриту електронну чергу учасників програми на сайтах регіональних управлінь Фонду в кожній області України.

Про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний. 

Уже внесено всі необхідні для поновлення роботи програми зміни в законодавство і підзаконні акти. Зокрема, Уряд ухвалив постанову від 20 вересня 2017 р. №708, якою змінив порядки забезпечення громадян доступним житлом і використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла (затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. №140 і від 29 лютого 2012 р. №193).
Наказом Мінрегіону затверджено оновлений склад Міжвідомчої комісії з формування переліку об'єктів житлового будівництва, на будівництво або добудову яких можуть спрямовуватися кошти державної підтримки по програмі «Доступне житло».

Іншим наказом міністерства затверджено розподіл між усіма областями коштів у розмірі 30 млн грн, які будуть спрямовані з державного бюджету на реалізацію програми будівництва (придбання) доступного житла для громадян.

Мінрегіоном погоджено, а правлінням Держмолодьжитла ухвалено Порядок взаємодії за програмою «Доступне житло» з додатками: технологічною картою, зразками заяв учасників програми та зразками договорів.

Згідно з оновленим законодавством, у програмі на більш вигідних умовах можуть брати участь учасники АТО і переселенці: ці категорії отримуватимуть від держави підтримку у вигляді компенсації не 30, а 50 відсотків вартості доступного житла.

Крім того, частково скасовано вимогу щодо перебування учасників програми на квартирному обліку, оновлено перелік документів для низки категорій громадян та розрахунок розмірів державної підтримки.

 

Джерело: прес-служба Держмолодьжитла

Схожі публікації

відео / фото