Верховний суд захистив права відрахованого з університету студента-іноземця

Дата публікації: вт, 10/08/2019 - 12:05

У справі №607/4316/17-ц https://u.to/xtt5Fg студент-іноземець звернувся до суду з позовом про поновлення в ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського».

Зазначив, що відрахування сталося через несвоєчасну оплату навчання, однак, причини затримання платежів від нього не залежали.

Суди позов задовольнили, встановивши такі обставини:

▪️ Позивача попередили про можливе відрахування у день відрахування;

▪️ Затримка платежів відбулась через перенавантаження платіжної системи Центрального банку Федеративної республіки Нігерія;

▪️ Борг було сплачено повністю, однак, після відрахування.

КЦС ВС звернув увагу на п.2.4 договору між позивачем та ДВНЗ, який передбачає відрахування студента і розірвання договору у разі несвоєчасної оплати навчання.

Однак, при цьому зауважив наступне.

▪️ За змістом цей договір є договором про надання послуг. Позивач, будучи споживачем освітньої послуги, є його «слабкою» стороною.

▪️ Порушені гарантії позивача, визначені ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на правомірне очікування та законне сподівання на отримання освіти, оскільки ДВНЗ підійшов до відрахування формально, не забезпечив баланс між своїми інтересами та необхідністю захисту прав студента-іноземця, який не має заробітку та у якого виникли труднощі в отриманні міждержавного переказу.

▪️ У сфері реалізації права справедливість проявляється у рівності всіх у своїх правах та перед законом, а справедливе застосування норм права повинно мати недискримінаційний підхід.

Відрахування позивача з числа студентів не відповідало принципу верховенства права.

Отже, КЦС із доводами про необхідність поновлення позивача погодився.

Повний текст рішення справи №607/4316/17-ц https://u.to/xtt5Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото