Вс визнав право одного з батьків на дарування квартири без згоди органів опіки і піклування

Дата публікації: вт, 11/26/2019 - 15:45

Розглядаючи справу №658/522/17 (https://u.to/gHTQFg), ВС сформулював позицію щодо прав неповнолітніх дітей на нерухомість батьків.
Матір’ю було подано позов про визнання недійсним договору дарування квартири батьком дітей, яка була придбана під час проживання однією сім’єю і згодом виділена за рішенням суду в його власність.

ВС відхилив доводи касаційної скарги про те, що:
✔️ діти мають право на проживання в квартирі батька;
✔️ органи опіки і піклування зобов'язані здійснювати контроль за додержанням батьками майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень, а при укладенні оспорюваного договору органи опіки і піклування не залучались.

Зверніть увагу! ВС при постановленні рішення було враховано норму ч.3 ст. 29 ЦК України, якою визначено поняття місця проживання дітей до чотирнадцяти років, яким вважається місце проживання батьків дитини або одного з них, з ким вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками.

ВС дійшов висновку, що у випадку, коли неповнолітні діти на час укладання оспорюваного договору дарування у подарованій квартирі постійно не проживали, після припинення батьками шлюбних стосунків, а мали інше місце проживання, то такий договір не можна визнати недійсним. Адже при укладенні спірного договору право неповнолітніх дітей на користування житлом порушено не було, оскільки вони фактично цим житлом не користувались та не проживали в ньому.

Правова позиція ВС https://u.to/rHTQFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото