ВС захистив право споживачів на безперебійне водопостачання

Дата публікації: пн, 10/07/2019 - 11:18

ВС розглянув справу № 643/11570/15-ц https://u.to/TWd0Fg за позовом споживача послуг подачі холодної води про зобов’язання Комунального підприємства (скаржник у справі) поновити подачу холодної води до квартири позивача. Позивач вважав незаконним припинення подачі холодної води та відключення його квартири від водопостачання через заборгованість за надані послуги.

ВС залишив без розгляду касаційну скаргу Комунального підприємства і підтримав позицію попередніх судів про зобов’язання поновити водопостачання.

При прийнятті рішення ВС керувався Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 , якими визначено, що:

✔️ постачальник зобов'язаний своєчасно надавати споживачу послуги в установлених обсягах і належної якості.

✔️відключення від водопостачання можливе лише в одному випадку, а саме, у разі самовільного приєднання до систем централізованого водопостачання й водовідведення.

Отже, ВС встановив, що Правилами не передбачено можливість припиняти водопостачання у разі несвоєчасної оплати за надані послуги. Відповідно, Комунальне підприємство, як виконавець, зобов’язане поновити водопостачання.

Повний текст рішення справи №643/11570/15-ц https://u.to/TWd0Fg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото