Як банк може отримати документ про право власності на предмет іпотеки, що підлягає продажу?

Дата публікації: ср, 09/25/2019 - 13:56

ВС визначив, що з приводу отримання правовстановлюючих документів на предмет іпотеки, що підлягає продажу, Банки мають звертатись до власника - іпотекодавця.

Розглядаючи справу № 640/9690/16-ц https://u.to/bVtjFg, ВС встановив, що згідно з рішенням суду Банк отримав дозвіл на звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом його продажу. Після чого Банк звернувся до нотаріуса за отриманням дубліката правовстановлюючого документу, що необхідний для такого продажу. Нотаріус відмовив банку у наданні дублікату посилаючись на те, що згідно гл. 2 р. 11 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України Банк не є особою щодо якої було вчинено нотаріальну дію та він не уповноважений учасниками правочину одержати такий дублікат.

ВС у своєму рішенні роз’яснив, що хоча для продажу предмету іпотеки необхідний правовстановлюючий документ - договір купівлі-продажу, проте звернення до нотаріуса за отриманням його дубліката передчасна, адже банк не надав доказів його звернення до власника - іпотекодавця з приводу отримання правовстановлюючих документів на предмет іпотеки.

Отже, ВС визнав відмову нотаріуса надати Банку дублікат правовстановлюючого документу правомірною, а звернення до нотаріуса – передчасним, адже Банк попередньо не намагався одержати даний правовстановлюючий документ іншим шляхом, а в рішенні суду про звернення стягнення відсутні повноваження Банку вимагати дублікати документів у нотаріуса.

Повний текст рішення справи № 640/9690/16-ц https://u.to/bVtjFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото