Якщо роботодавець хоче визнати трудовий договір фіктивним

Дата публікації: ср, 09/25/2019 - 11:26

ВС в своїй практиці неодноразово звертав увагу на необхідність розмежування цивільно-правових угод і трудових договорів. Свого продовження ця тема знайшла у справі №753/14887/17 https://u.to/tadhFg , де скаржник-роботодавець просив суд визнати трудовий договір фіктивним і застосувати відповідні наслідки фіктивності такого договору, тобто повернути виплачену заробітну плату.

ВС захистив права працівника і визнав за неможливе застосувати до трудового договору загальні положення цивільного законодавства про фіктивність договору, звернувши увагу на те, що трудовий договір не є цивільним правочином в розумінні ст. 202 ЦК України і відповідно до нього неможливо застосувати загальні вимоги щодо чинності правочину передбачені ст.ст. 203, 234 ЦК України.

Зверніть увагу! Залишаючи без задоволення позовні вимоги про визнання трудового договору фіктивним та застосування наслідків фіктивності правочину, ВС врахував належне виконання відповідачем-працівником умов трудового договору, оскільки скаржник:

✔️ приймав виконання відповідачем трудових обов`язків,

✔️ сплачував протягом півроку після укладення трудового договору заробітну плату,

✔️ не пред’являв претензій щодо виконання трудових обов`язків,

✔️ при розірванні трудового договору в наказі про звільнення жодних зауважень з приводу недійсності умов укладеного трудового договору не зазначив.

Крім того, ВС було встановлено недобросовісність скаржника, адже саме він не виконав умови трудового договору щодо виплати додаткової заробітної плати.

Повний текст рішення справи № 753/14887/17 https://u.to/tadhFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото