Якщо за роботу у вихідний день надано відгул, грошова компенсація не сплачується

Дата публікації: пн, 09/16/2019 - 10:44

Якщо за роботу у вихідний день надано відгул, грошова компенсація не сплачується.

Такого висновку дійшов Касаційний адміністративний суд у справі №825/1343/16 https://u.to/CBNNFg

Позивач звернувся до суду із позовом до РДА про стягнення заробітної плати. Зазначив, що працював у вихідні дні, але при звільненні компенсацію не отримав. Не заперечував, що брав за такі дні відгули.

Суди першої та апеляційної інстанції у задоволенні позову відмовили.

Касаційний адміністративний суд із цим рішеннями погодився та дійшов таких висновків.

Питання компенсації за роботу у вихідний день врегульовано Колективним договором, укладеним між адміністрацією та профспілковим комітетом РДА.

Відповідно до Договору робота у святкові, неробочі та вихідні дні, якщо вона не компенсується іншим часом відпочинку, оплачується у подвійному розмірі.

У разі залучення до чергування у вихідний чи святковий день надається відгул протягом найближчих 10 днів.

Згідно з ст. 72 КЗпП України робота у вихідний може компенсуватись за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Таким чином, спосіб компенсації за роботу у вихідний день визначається за згодою сторін трудового договору, на підставі наказу про залучення до роботи у вихідний та з урахуванням положень Колективного договору.

Обов'язковою умовою надання іншого дня відпочинку за вихідний день є волевиявлення працівника шляхом подання заяви. Примусово надати співробітнику такий день керівник не може.

Оскільки у цій справі наявна заява позивача про надання відгулу за відпрацьовані вихідні дні, то порушення з боку відповідача відсутні.

Тож КАС дійшов висновку, що у разі надання працівнику днів відпочинку за роботу у вихідні дні грошова компенсація за роботу у ці дні виплаті не підлягає.

Повний текст рішення справи №825/1343/16 https://u.to/CBNNFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото