За порушення правил користування електроенергією доведеться заплатити

Дата публікації: ср, 09/11/2019 - 10:46

ВС встановив, що порушення Правил користування електроенергією, а саме отримання енергії в обхід існуючої схеми постачання, доведеться відшкодувати. Також ВС визначив підставу для стягнення такого відшкодування - Акт порушень Правил користування електричною енергією.

Таких висновків ВС дійшов у справі №756/260/17-ц https://u.to/VHRJFg за позовом ПАТ «Київенерго» про стягнення боргу за необліковану, але спожиту електроенергію. ВС залишив без розгляду касаційну скаргу споживача і підтримав рішення суду апеляційної інстанції. При цьому ВС врахував обставину, встановлену Актом порушення: самовільно підключений дріт був розташований поза електролічильником і вів до квартири споживача.

Що необхідно знати про Акт порушень Правил користування електричною енергією:

✔️ для чинності Акту достатньо підпису трьох представників енергопостачальника, які були присутні при виявленні порушень Правил

✔️ присутність споживача-порушника Правил під час складання Акту і його підпис є необов’язковими

✔️ на підставі Акту енергопостачальник самостійно визначає суму боргу, про що складає Протокол

✔️ сума боргу нараховується до дати усунення порушень Правил

Зверніть увагу, що Договір про користування електроенергією укладений зі споживачем 29 квітня 2015 р., а розрахунок обсягу та вартості електроенергії, спожитої з порушенням Правил, проводився за період з 20 липня 2014 по 19 січня 2015 (дата складання Акту та усунення порушень), тобто розрахунок присудженого ВС боргу виходить за часові межі Договору між споживачем та ПАТ «Київенерго».

Повний текст рішення справи№756/260/17-ц https://u.to/VHRJFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото