Інформація щодо оснащення лічильниками газу населення

Дата публікації: чт, 10/25/2018 - 13:30

Відповідно до положень статті 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (зі змінами від 21.12.2017) постачання природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, здійснюється за умови його комерційного обліку. 

При цьому, згідно з положеннями частини першої статті 2 зазначеного закону, суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу:

  • комплексно, у тому числі для опалення – до 01 січня 2012 року; 
  • для підігріву води та приготування їжі – до 01 січня 2016 року; 
  • тільки для приготування їжі – до 01 січня 2021 року.

Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

- коштів операторів ГРМ на відповідній території;

- коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;

- інших джерел, не заборонених законодавством.

 Відповідно до положень частини другої статті 2 зазначеного закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу - фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу. Загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку в порядку, визначеному статтею 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

У разі невстановлення населенню лічильників газу в термін до 01.01.2021 з вини операторів ГРМ на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Станом на 01.01.2018 без обліку, за даними операторів ГРМ залишається близько 1,4 млн абонентів, які використовують природний газ тільки для приготування їжі.

 Інформація щодо оснащення лічильниками газу населення станом на 01.01.2018

газ

З метою прискорення забезпечення споживачів лічильниками газу, зокрема, шляхом оптимізації типорозмірів та зміни типів лічильників в залежності від кількості абонентів у будинках, для запровадження масштабного встановлення загальнобудинкового обліку природного газу з жовтня 2015 року діяла програма щодо встановлення будинкових лічильників газу населенню, що використовує природний газ для приготування їжі.

Станом на 01.01.2018 за звітністю ліцензіатів було встановлено 15 779 загальнобудинкових лічильників, що забезпечило покриття більше 1 млн абонентів без обліку.

За інформацією НКРЕКП

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)