Кабмін встановив нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19

Дата публікації: вт, 09/14/2021 - 22:33

 

Кабмін ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту опублікування.

Про це пише ЛігаЗакон з посиланням на прес-службу МОЗ.

 

Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані «жовтий» або «зелений») та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс.

Тепер у разі запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80 % працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80 % організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100 % працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифіката.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19 вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

 

Крім того, як заявив глава Головного управління Держпродпотребслужби Києва Олег Рубан, відразу після запровадження у столиці навіть «жовтого» рівня карантину за його порушення будуть штрафувати – але поки тільки заклади.

Він попередив, що штрафи повернуться, якщо буде впроваджена «жовта» зона карантину Держкомісією ТЕБ та НС.

«Ми вже два тижні проводимо превентивні заходи, даємо рекомендації по дотриманню карантинного режиму. Будемо, дійсно, виносити штрафні санкції», – повідомив Рубан.

Сума штрафів для закладів при порушенні карантину буде починатися з 34 тисяч гривень.

Рубан вважає, що «жовта» зона карантину може бути введена в Києві як з наступного понеділка – 20 вересня, так і через тиждень, тобто з 27 вересня.

Схожі публікації

ВРП запровадила додаткові заходи для запобігання поширенню коронавірусу
Верховна рада проголосувала за антикризовий закон: ключові положення
COVID-19: уряд України збільшує тестування та посилює контроль за дотриманням правил карантину
Поради українцям за кордоном: що треба знати про в’їзд в Україну та консульську допомогу у зв’язку з карантинними обмеженнями
Уряд встановив нові карантинні обмеження з 20 вересня: як працюватимуть заклади освіти?
Соціальні та економічні гарантії під час карантину: коротка анотація Законопроекту № 3275
Після 22 травня карантин буде продовжено – Шмигаль
"Червоні" і "помаранчеві" зони карантину в Україні — нові дані МОЗ (Інфографіка)
Рада ухвалила закони для боротьби з поширенням коронавірусу. Що передбачають прийняті зміни (детально)
Карантин в Украине продолжается: где и какие введены "зоны" и ограничения?

відео / фото