Карантин зимових канікул: з 8 по 24 січня в Україні посилені карантинні обмеження (оновлено)

Дата публікації: чт, 01/07/2021 - 21:16

 

 З 8 до 24 січня включно 2021 року в Україні діятимуть посилені карантинні обмеження.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Відповідну постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 9 грудня.

Також, перед впровадженням в Україні посиленого карантину Президент Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю урядовців, керівників силових відомств. Учасники заходу обговорили, які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні.

Рішення прийняте для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних та різдвяних свят.

Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонятиметься робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).

Забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослинна торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;

Дозволяється торгівля пальним.

Також в зазначений період можна надавати фінансові послуги, дозволена діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Забороняється робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

На період дії посиленого карантину заборонятиметься відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

Громадський транспорт продовжить працювати .

 

«Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ», – відмітив Володимир Зеленський.

 

кар

 

Схожі публікації

Протиепідемічні заходи: інспектори Держпродспоживслужби почали перевіряти ринки
Уряд дав роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років
Результаты борьбы с «нарушителями карантина» - анализ судебной практики
Уряд запровадив перелік карантинних обмежень, які діятимуть з 19 грудня 2020 року на всій території України
Уряд пропонує посилити заходи безпеки для боротьби з коронавірусом: що змінюється для громадян?
Омбудсмен роз'яснила можливе запровадження комендантської години для запобігання поширенню коронавірусу
В Україні розпочали послаблення карантину: що дозволено на першому етапі з 11 травня?
Посилення обмежувальних заходів на період карантину - роз'яснення Кабміну
Потреби продовжувати локдаун після 24 січня немає, але карантинні обмеження продовжаться - Шмигаль
Детальний правовий аналіз обмежувальних заходів карантину: законність накладення штрафів

відео / фото