Хабар для нардепа від "Слуги народа" Юрченко: деталі слідства від НАБУ (відео)

Дата публікації: вт, 09/15/2020 - 14:38

 

НАБУ опублікувало відео щодо передачі частини хабара нардепу від "Слуги народу" Олександру Юрченку та його спільникам.

 

Так, влітку 2020 року Національне бюро отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності НАБУ розробило спецоперацію з включення до її складу детектива НАБУ «під прикриттям».

У межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угрупування та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів. З цією метою учасник злочину знайомить детектива з народним депутатом України, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів Комітету.

У середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує наразі слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спецзавдання.

У межах розслідування було зібрано докази для повідомлення про підозру народному депутату України О. Юрченко у вчиненні злочинів, передбачених ст.368 КК та ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України. Зазначимо, що таку підозру може підписати виключно Генеральний прокурор. Відтак, детективи НАБУ за погодженням з прокурорами САП за попередньою домовленістю з керівництвом Офісу Генерального прокурора 10.09.2020 прибули до ОГП з метою внесення відомостей до ЄРДР щодо можливого вчинення народним депутатом України кримінального правопорушення, а також підписання низки клопотань про проведення слідчих дій стосовно нього.

НАБУ і САП скерували до Генпрокурора проєкт повідомлення про підозру Олександру Юрченко. Однак станом на 15.09.2020 листи залишилися без відповіді, що унеможливлює притягнення до відповідальності усіх учасників злочину.

Також було надано проєкт повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження, які підтверджують обґрунтованість підозри.

Як повідомляється прокурори вивчали надані матеріали, і після чого, за результатами проведення низки нарад, зокрема й за участі керівництва НАБУ, керівник департаменту Офісу Генпрокурора повідомив, що він не вбачає достатніх підстав для доповіді Генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України до ЄРДР.

 

Зазначається, що 10 вересня 2020 року особі-посереднику (неофіційному помічнику чинного нардепа) повідомлено про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України. Також до Генерального прокурора скеровано проєкт підозри щодо дій нардепа.

11 вересня 2020 року НАБУ повторно скерувало до ОГП лист щодо необхідності внесення відомостей до ЄРДР стосовно дій нардепа, однак станом на 15.09.2020 відповіді надано не було.

 

 

НАБУ нагадує, що у результаті спецоперації за участі детектива НАБУ під прикриттям вперше в історії України до кримінальної відповідальності за отримання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії у видобутку бурштину в Україні притягнуто народних депутатів («бурштинова справа»). З жовтня 2018 року справа слухається у суді (https://bit.ly/2FyIv8T).

У листопаді 2017 року Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України зірвали іншу спецоперацію НАБУ під прикриттям — з викриття учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України (https://bit.ly/3hvmdlh).

відео/фото галерея