«Харківгаз» перед опалювальним сезоном відключили від газу ціле село: СБУ відкрила провадження за серйозною статтею

Дата публікації: вт, 10/19/2021 - 19:12

 

За інформацією, яку оприлюднили в СБУ, посадовці АТ «Харківгаз» залишили без газу ціле село на початку жовтня. Це відбулося під виглядом ремонтних робіт.

Мова йде про село Благодатне Харківської області. За інформацією, посадовці компанії вимагали додаткові гроші від споживачів, таким чином, підбурюючи людей до масових акцій протесту, що могло дестабілізувати ситуацію в регіоні.

Одразу після відключення, мешканцям села висунули вимогу: підписати додаткову угоду на ще одну, неіснуючу раніше послугу з обслуговування внутрішньобудинкових систем. Таким чином, платіжка для кожної сім'ї мала б зрости на 1200-1800 гривень на рік.

Представники АТ «Харківгаз» відмовлялись подавати газ до населеного пункту без того, щоб кожен мешканець села підписав цей договір. Тобто, користуючись монопольним становищем та гострою потребою населення в газі на початку опалювального сезону, мешканці села були поставлені у безвихідне становище.

При цьому керівництво «Харківгазу» заявляло що їхня компанія не має жодного відношення до підняття цін на газ, а винні в цьому Президент та керівництво держави. Це спричинило численні акції протесту місцевих жителів та перекриття автошляхів.

Таким чином, за повідомленням СБУ у співробітників газової компанії вбачаються окремі ознаки дій, передбачених ст. 109 Кримінального Кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Після втручання правоохоронців та місцевої влади, газопостачання в село було відновлено.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці вивчають всі обставини цієї ситуації. 

Довідково : Акціонерне товариство «Харківгаз» на 95,5% є приватною компанією, яка самостійно формує ціни на свої послуги.

 

За інформацією прес-служби СБУ

відео / фото