Хто має платити за встановлення індивідуальних газових лічильників?

Дата публікації: чт, 12/26/2019 - 12:21

У справі №214/5776/17 https://u.to/2msTFw позивачі звернулись до суду щодо зобов’язання ПАТ «Криворіжгаз» встановити такі лічильники. Зазначили, що відповідач обліковує спожитий газ споживачам, які їх не мають, за показниками загальнобудинкового лічильника. В оснащенні квартирними лічильниками ПАТ «Криворіжгаз» відмовив з підстав відсутності фінансування.

КЦС вирішив спір таким чином:
✔️ Згідно з постановою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг «Про встановлення тарифу на транспортування природного газу та про встановлення тарифу на послуги з розподілу природного газу» до тарифу вже включено вартість витрат на встановлення лічильників населенню.

✔️ Оскільки позивачі сплачували за такими тарифами, відповідач зобов`язаний надавати оплачені послуги і встановити лічильники у квартирах (ч.1 ст.6 ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»).
У разі їх не встановлення зазначеними суб`єктами припинення розподілу природного газу споживачам забороняється.

✔️ Тож відмова встановити індивідуальні лічильники суперечить вимогам законодавства. Визначаючи, за чий рахунок мають проводитися відповідні роботи, КЦС керувався ч.1 ст.3 ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», де визначено такі джерела:
— кошти суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл газу у регіоні;
— кошти відповідного бюджету або інші не заборонені джерела.

Отже, саме на відповідача покладений обов`язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов'язку на споживачів неправомірне.

Правова позиція ВС https://u.to/G2wTFw

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото