Хто відшкодує шкоду, спричинену залиттям квартири через неналежний стан покрівлі будинку?

Дата публікації: сб, 02/20/2021 - 17:04

 

Рішення ВС у справі №666/213/16-ц https://cutt.ly/3kLRxaF

 

У справі №666/213/16-ц власники квартир на верхньому поверсі звернулися з позовом до ЖЕО про відшкодування шкоди.

Зазначили, що під час танення снігу потік дах. Внаслідок цього утворилась підвищена вологість, пошкоджено оздоблення стін і стелі. Також волога потрапила до внутрішньостінної проводки, що створило пожежну небезпеку.

Позивачі звертались до ЖЕО, який є виконавцем за договором про обслуговування будинку. Однак, відповіді не надходило.

Судами встановлено, що за договором ЖЕО зобов’язалось проводити роботи з утримання та технічного обслуговуванню будинку.

За фактом залиття комісією ЖЕО складено акт обстеження квартир та покрівлі, зафіксовано тріщини руберойду, наявність слідів затікання.

 Висновком судової будівельно-технічної експертизи підтверджено, що пошкодження спричинені дією вологи, яка проникала крізь перекриття.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій балансоутримувач-власник або особа, яка за договором утримує на балансі майно:

  • ▫️здійснює розрахунки коштів, необхідних для ремонту та утримання;
  • ▫️забезпечує управління та несе відповідальність за експлуатацію майна.

Технічне обслуговування будинків включає роботи з контролю за його станом, забезпечення справності, регулювання інженерних систем тощо (п.2 Правил).

КЦС дійшов висновку, що відповідальність за завдану майнову шкоду внаслідок залиття квартир з причини неналежного стану даху будинку несе ЖЕО, оскільки є балансоутримувачем будинку та виконавцем послуг з його утримання, та саме відповідача зобов'язано утримувати в належному технічному стані вказаний будинок і проводити його поточний ремонт.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото