Колективний договір: коротко про головне

Дата публікації: ср, 03/24/2021 - 11:25

 

Правові засади розробки, укладення та реалізації колективних договорів викладені у Законі України (ЗУ) від 01.07.1993 № 3356-XII "Про колективні договори і угоди". Колдоговори укладають ДОБРОВІЛЬНО на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності і господарювання (а також структурних підрозділах), які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Це регулюється статтею 2 ЗУ "Про колективні договори і угоди" та статтею 11 Кодексу Законів про Працю (КЗпП).

Варто зазначити, що ця добровільність обмежена дією певних нормативно-правових актів, які зобов’язують роботодавців і працівників врегулювати трудові відносини локальними документами, зокрема щодо умов праці, зарплати тощо.

Колдоговір регулює різні питання: відпустки, фінанси, охорону праці. При цьому важливо пам'ятати, що вперше його укладають у тримісячний термін після реєстрації підприємтсва за ініціативою однієї із сторін (роботодавець або профспілковий орган (чи уповноважені трудовим колективом працівники), а потім реєструють в місцевих органах виконавчої влади або органах місцевого самоврядування. При цьому колдоговір реєструють впродовж двох тижнів з дня його отримання і не пізніше наступного робочого дня після реєстрації колективного договору орган письмово інформує про це суб’єкт, який подав колдоговір на реєстрацію.

 

Юридична компанія «Адвокаторія»

Схожі публікації

відео/фото галерея