Коли подати заяву про застосування єдиного податку 1-шої або 2-гої групи новоствореному ФОП, який зареєструвався в останні дні місяця?

Дата публікації: пн, 10/29/2018 - 14:09

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування зі сплатою  єдиного податку, встановленого для 1-ї – 3-ї груп, регулюєтьсяп.п. 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву – це встановлено  п.п.298.1.1 п.298.1 ст.298 ПКУ.Формузаяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1536/20274.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Тобто, новостворені фізичні особи - підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб - підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.

 Головне управління ДФС у Київській області

Теґи

Схожі публікації

Фізична особа – підприємець не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу для проведення підприємницької діяльності
Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
У яких випадках фізичні особи підприємці повинні застосовувати РРО
В який термін та за якою формою ФОП подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе?
За яких умов ФОП можуть бути платниками Єдиного Податку?
Податки мають сплачувати всі - в.о. заступника Голови ДФС Є. Бамбізов
Списання боргів ФОПів та загальне декларування - які новації можливі за президентства Зеленського?
ФОП на загальній системі оподаткування. Як обліковувати доходи та витрати?
Оскарження рішень контролюючого органу платником податків: все в одній скарзі
Суд вирішив: ФОП, що не мають доходів, можуть не платити ЄСВ

Галерея (відео/фото)