Коли потрібно подавати держреєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарів

Дата публікації: пт, 06/12/2020 - 22:30

Як відомо, з 28.04.20 р. набув чинності Закон від 06.12.19 р. №361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» (далі – Закон №361).

Особливо актуальним для представників бізнесу є положення цього закону, які стосуються вимог щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів.

У яких випадках потрібно надати державному реєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарів?

  • В момент державної реєстрації юридичної особи
  • У випадку будь-яких змін даних про юридичну особу – протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

Важливо: Якщо зміни у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких інших змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

  • У разі виявлення неповноти або неточностей чи помилок у інформації про бенефіціара та структурі власності – не пізніше трьох робочих днів з дня їх виявлення.
  • Щорічно – Згідно ст. 17-1 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»(з 28.04.20 р.), починаючи з наступного року після своєї державної реєстрації юридичні особи повинні щорічно підтверджувати відомості прo кінцевого власника бенефіціара впродовж 14 календарних днів з дати реєстрації.

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності закону зобов’язані, подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Станом на сьогодні, нормативно-правовий акт щодо форми та структури власності не затверджений, тому поки відлік у три місяці не розпочався.

Важливо! З 1 червня 2020 року діють оновленні форми відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 травня 2020 року за № 454/34737). З ними ви можете ознайомитися на сайті Міністерства юстиції України. (на сайті Верховної ради поки діють старі форми, будьте уважні!)

Яка відповідальність за порушення цим правил?

Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої інформації: передбачає накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі (17 тис. грн.) до трьох тисяч (51 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Внесення завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості караються штрафом від п’яти тисяч (85 тис. грн.) до восьми тисяч (136 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Якщо такі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, то такі дії караються: штрафом від восьми тисяч (136 тис. грн.) до десяти тисяч (170 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

ua-advice

Схожі публікації

Як фіскальні органи шукатимуть справжніх власників підприємств (бенефіціарів)
До уваги підприємців: з 01.06.2020 діють нові форми заяв для проведення реєстраційних дій (форми заяв та приклади заповнення)
Юрособи мають розкрити інформацію про кінцевих бенефіціарів: новації Закону про фінмоніторинг
Перевірка надання адміністративної послуги, як перевірити результат реєстрації ТОВ, ГО?
Нові правила подання відомостей про кінцевих бенефіціарів набувають чинності 28 квітня
Розкриття компаніями своїх бенефіціарів з 28.04.2020: чому це важливо?
Минюст разъяснил порядок предоставления информации о конечных бенефициарах
Ответственность за непредставление информации о конечных бенефициарах
За здійснення господарської діяльності без держреєстрації передбачена адміністративна відповідальність
Мінюстом внесено зміни до порядку проведення держреєстрації в електронній формі

відео / фото