Коли повноваження представника юридичної особи за довіреністю є підтвердженими належним чином

Дата публікації: пт, 01/24/2020 - 13:07

Велика палата визначила, коли повноваження представника юридичної особи за довіреністю є підтвердженими належним чином.

Спір виник в адміністративній справі №826/5500/18 https://u.to/xflNFw відносно наявності у представника права самостійно засвідчувати копію своєї довіреності.
Згідно зі ст.59 КАС відповідність оригіналу копії документа, що підтверджує повноваження представника, може бути засвідчена підписом судді. Правомірним є також і інший «визначений законом» порядок засвідчення.
Виходячи зі змісту ч.5,6 ст.59 КАС, вимога обов’язкового подання до суду лише оригіналу довіреності на підтвердження повноважень і думка про допустимість засвідчення копії лише суддею не ґрунтується на чинному законодавстві України.

ВП також зауважила на відсутності законодавчих обмежень щодо:
✔️ зазначення у довіреності посилання на уповноваження представника на засвідчення копій документів,
✔️ подання таких копій до будь-яких підприємств, установ, державних органів, суду.

Тож законодавство не встановлює обов’язку засвідчення копій довіреності на представництво нотаріусом або ж безпосередньо керівником юридичної особи, що видав довіреність.
Як висновок, слід вважати підтвердженими повноваження представника юридичної особи на підставі завіреної ним копії довіреності, якщо право представника засвідчувати своїм підписом копії документів випливає зі змісту виданої йому довіреності та за відсутності у ній відповідного застереження на вчинення певної дії.

При цьому ВП наголосила на необхідності уникнення судами зайвого формалізму, як-от констатації відсутності у справі копії посадової інструкції особи, що засвідчила копію документа, відсутності у довіреності вказівки на повноваження представника на засвідчення копії тощо.

Судове рішення https://u.to/b-lNFw

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)