Коли відмова у наданні запиту на інформацію є неправомірною - відповідь ВС

Дата публікації: ср, 03/17/2021 - 19:03

 

Можливість віднесення інформації до конфіденційної, таємної чи службової не слід розуміти як єдину достатню підставу для обмеження доступу до конкретної інформації. Крім того, обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 25 лютого 2021 року у справі № 160/9274/18.

 

Обставини справи

Первинною професійною спілкою подано запитНачальнику ГУ НП в Дніпропетровській області в порядку статті 28 Закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" з проханням надати інформацію.

Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання відповіді на запит від 24 жовтня 2018 року у встановлений законодавством 5-тиденний строк, а також не надання всієї запитуваної інформації, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.

 

Позиція ВС

ВС зазначив, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Відповідно до статті 9 Закону № 2939-VI до службової може належати така інформація:

1) що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;

2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф "для службового користування". Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 цього Закону.

Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.

Отже, вказаними нормами можливість віднесення інформації до конфіденційної, таємної чи службової не слід розуміти як єдину достатню підставу для обмеження доступу до конкретної інформації.

 

Бізнес Ліга:Закон

Схожі публікації

відео/фото галерея