Коли виплачується допомога з тимчасової непрацездатності - роз'яснення Держпраці

Дата публікації: чт, 05/30/2019 - 12:23

Працівникам така допомога виплачується у найближчий після дня її призначення строк для виплати зарплати


Управління Держпраці у Полтавській області роз'яснило деякі питання щодо терміну оплати листків непрацездатності.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

- застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;

- добровільно застрахованим особам, застрахованим особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність, - протягом десяти днів після призначення допомоги.

Також у службі зазначили, що призначене, але не одержане у зв'язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення, виплачується членам сім'ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення, виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Крім того, суми матеріального забезпечення, неодержані з вини органу, що їх призначає, виплачуються застрахованій особі за минулий час з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Ліга Закон. Бізнес

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)